preloader

Ta strona korzysta z Cookies. Więcej informacji znajdziesz w: Polityka prywatności OK

Pozycjonowanie i Optymailzacja SEO

Pozycjonowanie stron www to złożony proces który ma znaczenie wśród lokalnych przedsiębiorców na rynku. Ma ogromne znaczenie również na arenie krajowej i międzynarodowej. W dzisiejszym czasie gdzie możliwy jest dostęp do różnych rozwiązań technicznych pozycjonowanie stron jest skuteczniejsze. Promowanie strony w Internecie to szereg działań w konkretnym celu i o konkretnych efektach. Strona internetowa w Google, jeśli jest na wysokiej pozycji automatycznie poszerza zakres zainteresowanych klientów, przynosi zyski i polepsza wizerunek firmy.

Pozycjonowanie – Jak przebiega proces pozycjonowania?

Pozycjonowanie stron internetowych to proces który wymaga zaangażowania i determinacji na każdym etapie. Pozycjonowanie w Google daje efekty po pewnym czasie. Osiągnięcie zamierzonej pozycji w TOP 10 nie daje gwarancji że pozycjonowana strona utrzyma się na wysokim miejscu przez kolejne tygodnie. Pozycja w Google strony www jest oparty o kilkaset czynników. Aby skutecznie realizować pozycjonowanie niezbędne jest posiadanie wiedzy na temat co wpływa na ranking stron.

Etapy procesu pozycjonowania

Analiza profilu linków i zawartości serwisu

Jednym z elementów pozycjonowania strony internetowej jest tzw. Link Building (zdobywanie linków). Profil linków jest analizowany i aktualizowany przez roboty wyszukiwarki Google. W przypadku gdy roboty znajdą próbę oszukania algorytmu to strona spadanie automatycznie w wynikach wyszukiwania. W rezultacie pojawia się problem ponieważ strona jest bardzo często odwiedzana jak znajduje się w TOP 10. Podsumowując analiza profilów linków jest bardzo ważna i pozwala utrzymać się w czołowych wynikach wyszukiwania. Dzięki wiedzy i doświadczeniu specjaliści SEO określają jak długo zajmie osiągnięcie wysokiej pozycji w wyszukiwarkach. Niezbędna jest wiedza na temat branży w jakiej działa klient.

Analiza i dobór słów kluczowych

Słowa kluczowe są to frazy wpisywane do wyszukiwarki Google w celu odnalezienia konkretnych informacji. Są także nazywane frazami lub frazami kluczowymi. Analiza słów kluczowych i odpowiednie ich dobranie są kluczem do efektywnego pozycjonowania strony. Powinien to być pierwszy krok w etapie pozycjonowania. Dobrze zrobiona analiza słów kluczowych odpowiada za sukces w późniejszych działaniach SEO. Jeśli analiza nie zostanie przeprowadzona to w takim wypadku może okazać się że pozycjonowanie na źle dobrane słowa kluczowe nie przyniosą wymiernych korzyści.

Audyt SEO

Zanim pozycjonowanie strony internetowej czy sklepu internetowego zostanie wykonane niezbędne jest przeprowadzenie jej audytu. Audyt SEO i optymalizacja strony to podstawa aby skutecznie przeprowadzić pozycjonowanie. Niezbędne jest dokonanie analizy w oparciu o sprawdzenie konkurencji. Bez wyszukania odpowiednich fraz i konkretnego planu pozycjonowanie stron może zając więcej czasu i wymagać dużych nakładów finansowych. Przeprowadzenie Audytu SEO pozwala wdrożyć zmiany zawarte w raporcie, sprawi że strona www będzie przyjazna dla robotów Google i pozwoli skutecznie przeprowadzić pozycjonowanie co będzie skutkowało zdobyciem topowych pozycji.

Rozbudowa tekstów

Rozbudowa tekstów na stronie wiąże się ze zdobywanie nowych słów kluczowych oraz umocnienie widoczności na dotychczasowe słowa. Dlatego też dość popularne w ostatnich czasach stało się prowadzenie bloga firmowego na stronie internetowej. Długie i jakościowe teksty w których zawarte są słowa kluczowe znacznie poprawiają pozycje w wynikach wyszukiwania. Pozycjonowanie strony w Google to między innymi unikalne treści na stronie za które Google promuje. Jeśli regularnie publikujemy artykuły i są one oryginalne i jakościowe to mamy olbrzymią szansę na sukces.

Popularność i wizerunek

Firma, która nie istnieje w sieci, po prostu dla wielu z nas nie istnieje. Oznacza to, że z jej usług będą korzystać tylko nieliczni, co wiąże się niskimi dochodami. Strona internetowa i budowanie jej popularności w Internecie wiąże się z dużą ilością zadań jakie trzeba wykonać. Głównym zadaniem jest aktualizacja strony o nowsze treści aby wzbudzić zainteresowanie internautów. Promowanie strony internetowej wiąże się z pozyskaniem wartościowych linków, które przyczynią się do wysokiej pozycji w Google. Strategia budowania linków jest dla każdej strony przygotowywana indywidualnie. Warto również zainwestować w reklamę Google Ads. Należy pamiętać aby stosować wyłącznie sprawdzone i legalne metody SEO.

Analiza statystyk

Pozycjonowanie strony w Google wiąże się z prowadzeniem niezbędnych statystyk. Regularna ich analiza i pozycji strony internetowej jest podstawą w jej prowadzeniu. Najlepszym sposobem jest wykorzystanie jednego z narzędzi statystycznych np. Google Analytics. Podczas kontrolowania statystyk warto się kierować parametrami, takimi jak liczba użytkowników odwiedzających naszą stronę w skali dziennej i miesięcznej, liczba wejść na stronę w zależności od pory dnia, frazy kluczowe, popularność podstron. Analytics daje możliwość weryfikacji danych strony internetowej w czasie rzeczywistym i jak w określonym przedziale czasowym. Na podstawie tych danych można tworzyć raporty.

Pozycjonowanie strony w Google a jej pierwszy efekt?

Przedsiębiorcy i zleceniodawcy często zadają pytanie jak długo trzeba czekać na pierwsze efekty pozycjonowania? Niestety nie da się jednoznacznie powiedzieć ile potrwa proces pozycjonowania witryny internetowej. Pytanie wydaje się łatwe ale udzielenie konkretnej odpowiedzi już nie. Okazuje się że wbicie wybranych fraz z słowami kluczowymi na pierwsze miejsce w wyszukiwarce nie jest takie proste jak się wydaje. Zaczynając współprace z firmą zajmującą się pozycjonowaniem jednym z pierwszych pytań jakie zadajemy to czas w którym można się spodziewać pierwszych efektów. Wszystko zależy od branży i konkurencyjności w regionie, kraju czy świata. Ważne jest aby pozycjonować na frazy które ludzie wpisują w wyszukiwarce a nie na takie których nikt nie szuka. Stronę pozycjonuje się po to aby użytkownik mógł na nią trafić. Wysokie pozycje przypadkowych fraz nie przyniosą korzyści. Pozycjonowanie strony internetowej ma na celu zwiększyć ruch na stronie i pozyskać nowych klientów. Podstawą skutecznego pozycjonowania jest opracowanie dobrej strategii. Efekty pozycjonowania widać przeważnie już po kilku miesiącach. Niestety ale na tym praca się nie kończy. W obliczu konkurencji praca nad stroną polega na utrzymaniu wypracowanych pozycji i opracowaniu dalszej strategii rozwoju.

Najważniejsze czynniki, które trzeba wziąć pod uwagę w procesie pozycjonowania stron

Konkurencja

Kluczowa kwestia którą trzeba wziąć pod uwagę. Często jest tak że konkurencja w Internecie nie zawsze ma odzwierciedlenie rzeczywistości. Biorąc pod uwagę wyszukiwania związane z usługami kosmetycznymi można powiedzieć że topowe pozycje zajmują stacjonarne salony kosmetyczne a nie mobilne usługi kosmetyczne. W przypadku dużej konkurencji w dużych miastach uzyskanie pozycji w top 10 może okazać się kwestią długich miesięcy.

Historia strony

Duży wpływ na szybkość pozycjonowania stron ma jej historia. Mało osób zdaje sobie sprawę że witrynę pozycjonowaną nieczystymi metodami pozycjonuje się znacznie dłużej i zbudowanie do niej zaufania na nowo może dużo kosztować. Pozbycie się słabych jakościowo linków zewnętrznych i ewentualnych filtrów algorytmicznych nałożonych przez Google może w znacznym stopniu zwiększyć czas pozycjonowania witryny.

Dobór odpowiednich słów kluczowych

Trafny wybór fraz kluczowych zależy od branży w jakiej firma działa. W przypadku dużej konkurencji na topowe frazy, pozycjonowanie takiej strony wymaga długich miesięcy pracy. Jeśli zależy nam na stosunkowo szybszym pozycjonowaniu witryny warto wybrać szereg dłuższych fraz z tzw. Frazy z długim ogonem. Posiadają one mniejsza liczbę wyszukiwań w porównaniu z konkurencyjnymi frazami. Jeśli zależy nam na sprzedaży konkretnego produktu, którego fraza kluczowa jest konkurencyjna to na efekt trzeba niestety znacznie dłużej poczekać.

Algorytmy Google

Algorytmy wyszukiwarki są to zbiory zasad, którymi kieruje się ona podczas wyboru stron internetowych które są wyświetlane w określonej kolejności w wynikach wyszukiwania. Powstały w celu uporządkowania Internetu, w którym znajdują się miliardy różnych stron internetowych. Google dzięki algorytmom odkrywa istniejące jak i nowo pojawiające się strony, rozpoznaje ich zawartość i tematykę, aby wyświetlić je na odpowiednie słowa kluczowe w wynikach wyszukiwania. Prawdę mówiąc gdyby nie różne algorytmy Google to bardzo ciężko byłoby nam się samodzielnie odnaleźć w Internecie.

W ramach oferty pozycjonowanie stron internetowych zapewniamy:

  • bezpłatna wycena pozycjonowania,
  • analiza strony internetowej,
  • doradztwo w zakresie doboru słów kluczowych, które przyniosą zysk,
  • optymalizacja strony internetowej,
  • miesięczne raporty z zajmowanych pozycji na poszczególne frazy,
  • uczciwie i przejrzyste warunki współpracy.